Skoči na vsebino

Vsebino spletnega mesta selimo na osrednje spletno mesto državne uprave www.gov.si, ki je bilo objavljeno 1. julija 2019.
Vse naše novejše objave najdete na www.gov.si.

PROGRAMI PREISKAV ŠKODLJIVIH ORGANIZMOV - 2018

  • PROGRAMI PREISKAV ŠKODLJIVIH ORGANIZMOV RASTLIN za leto 2018 (.pdf)

V programe preiskav za leto 2018 so vključeni naslednji škodljivi organizmi:

  • A SKUPINA: škodljivi organizmi iz seznamov I.A.I in I.A.II Direktive Sveta 2000/29/ES

Agrilus anxius Gory

Agrilus planipennis Fairmaire

Aleurocanthus sp.

Anthonomus eugenii Cano

Atropellis sp.

Dacus dorsalis (Hendel)

Dendrolimus sibiricus Chetverikov

Diaporthe vacinii Shear

Erwinia stewartii (Smith) Dye

Monochamus spp. (neevropski)

Pissodes spp. (neevropski)

Pterandrus rosa Karsch

Rhagoletis fausta (Osten-Sacken)

Scirtothrips sp.

  • B SKUPINA: škodljvi organizmi, za katere je obvezna izvedba nujnih ukrepov na podlagi Izvedbenih sklepov Komisije

Anoplophora chinensis (Forster)

Anoplophora glabripennis (Motschulsky)

Bursaphelenchus xylophilus (Steiner et Buhrer) Nickle et al.

Epitrix spp.

Gibberella circinata Nirenberg & O'Donnell

Pomacea sp. (Perry)

Pseudomonas syringae pv. actinidae Takikawa, Serizawa, Ichikawa, Tsujumu & Goto

Xylella fastidiosa (Well in Raju)

  • C SKUPINA: škodljvi organizmi, zaradi katerih lahko nastanejo ekonomske in okoljske posledice v EU in škodljivi organizmi, ki predstavljajo tveganje vnosa iz tretjih držav

Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus (Spickermann & Kothoff) Davis et al.

Eotetranychus lewisi

Globodera pallida (Stone) Behrens

Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens

► Grapevine Flavescence dorѐe phytoplasma

Popilia japonica Newman

Ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi et al.

  • D SKUPINA: škodljvi organizmi, ki niso na seznamih Direktive Sveta 2000/29/ES, vendar predstavljajo neposredno nevarnost za zdravje rastlin

Agrilus auroguttatus Schaeffer

Aromia bungii (Faldermann)

► Candidatus Liberibacter solanacearum (Liefting et al.)

Geosmithia morbida Kolarik, Freeland, Utley in Tisserat in prenašalec Pityophthorus juglandis Blackman

► Citrus bark cracking viroid (CBCVd)in Hop Stunt Viroid (HSVd)

Polygraphus proximus Blandford

Scaphoideus titanus Ball

Thaumatotibia leucotreta (Meyrick)

Thrips setosus Moulton

► Tomato leaf curl New Delhi virus

Xylosandrus crassiusculus (Motschulsky)

  • NACIONALNI: škodljvi organizmi, ki jih določajo nacionalni predpisi

Phytophthora ramorum Werrws, de Cock & Man in 't Veld

Erwinia amylovora (Burr.) Winsl. et al.

Meloidogyne ethiopica Whitehead